niedziela, 22 września 2013

princess skirtI think wearing something beacuse it's fashionable for a moment is weak. I've been shopping lately and I throwed up my hands in despair. Every chain store shows the same.
TK Maxx is excellent place of buying. All these things are different, sophisticated I suppose. There is a little something for everyone. I bought nothing beacause this store has one flaw. You can find something awesome but not always it's in your size. There are just ending collections as we know.
I'm sure you have already seen these all sports clothes. I mean, casual and sports dresses with some numbers, BROOKLYN's inscriptions but I do like something else. Something untrivial and colored. OK, maybe I'm not adventurous as much as Sarah Jessica Parker at "Sex and the City" who was wearing warm furs and only heels even in very freezing winter. Although I think fashion should has more fun. It's arbitrariness. We can wear everything we want. We shouldn't be affraid of jeer.
I need some variety.

Słabe jest ubieranie się w coś tylko dlatego, że jest akurat modne. Będąc ostatnio na zakupach, załamałam ręce, bo absolutnie w każdej sieciówce wisiało to samo.
Znakomitym miejscem na zakupy jest TK Maxx z tymi wszystkimi zagranicznymi markami, które faktycznie prezentują coś innego, bardziej, wydaje mi się, wyszukanego, niebanalnego. Do przymierzalni wniosłam parę sztuk, wyszłam z pustymi rękoma - nie wszystko pasowało. To jest jedna z wad sklepu - nie zawsze trafisz w rozmiar. Pamiętajmy, że są to tylko końcówki kolekcji.
Pełno teraz tych koszulek, dresowych sukienek, tunik z numerami, BROOKLYN'ami i innymi takimi, mało natomiast rzeczy wyróżniających się w jakiś sposób. Okej, na pewno nie mam tak odjechanego wyczucia smaku, jak Sarah Jessica Parker w "Seksie w wielkim mieście", która nawet zimą do futra nosiła wyłącznie szpilki. Podziwiam odwagę, nie jest to wcale łatwe, gdy na dworze mamy temperaturę mniejszą niż zerową. Mimo wszystko uważam, że w modzie nie można się zamykać, bo to jest jedna z tych dziedzin, która pozwala nam na dużą DOWOLNOŚĆ, a to, że teraz wszystkim nastolatkom naokoło spasowały sportowe koszulki, nie powinno być wyznacznikiem. Troszeczkę rozmaitości, czegoś nieoczywistego poproszę.

 fot. Kamila Bieś

handmade skirt, top - sh

3 komentarze:

  1. jesteś przeurocza! piszesz fajnie , na luzie , więc łatwo się czyta :) powodzenia !

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo zainspirował mnie Twój blog, fajnie się go czyta, widać że to kochasz! jesteś zajebistą dupeczką :D a nie jakąś frajerką :D :**

    OdpowiedzUsuń